Codzienny chleb pszenno-żytni na zakwasie


Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. Bruno pisze:

  Nowy piekarnik w drodze. Będzie pieczone!! 🙂

 2. Kasia pisze:

  Chlebek świetny! Właśnie takiego szukałam! Upiekłam już dwa razy. Na razie nie umiem jeszcze poradzić sobie z formowaniem bochenka, ale pewnie nabiorę wkrótce wprawy. Mam pytanie: Czy mogę zastąpić mąkę żurkową w rozczynie na pszenną 720 tak aby wyszedł bardziej pszenny ale na zakwasie żytnim? Czy zaczyn wyjdzie?

 3. Agata pisze:

  Wspaniały przepis! Na jego potrzeby zakupiłam słód i.. masz 100% racji, od tej pory będzie mieszkał w mojej spiżarni 🙂 Dziękuję

 4. Nolla pisze:

  Takiego przepisu szukałam:) zaczyn nastawiony, już się nie mogę doczekać jutrzejszego pieczenia.

 5. Malwina pisze:

  Bardzo zły przepis, piekę chleby od wielu lat, trafiłam tu przypadkiem i piękne zdjęcie skusiło mnie do upieczenia tego chleba. Niestety ciasto lejące, mimo, że dałam 100 ml wody mniej i 120 g mąki więcej, nie ma mowy o jakimkolwiek wyrobieniu ręką, później,po przełożeniu na blachę rozlało się po całej blasze, niestety prawie kilogram mąki do śmietnika, nie polecam :/

  • Agata pisze:

   Nie ma takiej możliwości, żeby z tych proporcji, przy użyciu mąk wskazanych w przepisie, ciasto zachowało się w ten sposób. Piekę z tego przepisu kilka razy w miesiącu i za każdym razem chleb się udaje. Może z Twoją wagą jest coś nie tak?

 6. Ania pisze:

  Ten chleb jest obłędnie pyszny!!!

 7. IWONA pisze:

  Chlebek pyszny,najlepszy ze wszystkich ,które piekłam.Piekłam go już kilka raz,Jednak dwa ostatnie wypieki nie były do końca udane.W smaku jak zawsze wyśmienite,ale urosły bardzo wysokie i miały olbrzmie dziury.Co mogło być tego powodem?

 8. Kasia pisze:

  Przepis jest bardzo dobry. Chleb z niego wychodzi zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *