Majonez


Możesz również polubić…

18 komentarzy

 1. Kamila pisze:

  Mam ochotę zrobić taki majonez ;D Czy nadadzą się do niego jaja, które mają jeszcze termin do 18 kwienia?
  I jak rozpoznać, że majonez się zważył?

  • Agata pisze:

   Nadadzą się żółtka z takich jajek, pod warunkiem, że zrobisz i zjesz majonez przed upływem terminu ważności 🙂 Zwarzony majonez się rozwarstwia, robią się w nim grudki – nie jest jednolity.

 2. Kamila pisze:

  Dziękuje bardzo za odpowiedź 😉

 3. Łucja pisze:

  Kiedyś u mnie w domu jadło się tylko taki majonez!! Nie było takiej opcji żeby go kupić w sklepie!! Ostatnio się rozleniwiliśmy, ale na święta obowiązkowo kręcony jest domowy !!
  P.s. Pamiętam, jak niecierpiałam kręcić majonezu 🙂 strasznie mozolna praca i jeszcze pod koniec potrafił mi się zważyć !!

  • Agata pisze:

   Jak byłam łepkiem, też nie przepadałam za kręceniem i też mi się warzył, bo robiłam sobie przerwy i potem zapominałam, w którą stronę kręciłam. Stąd też wiem, co zrobić, żeby naprawić taki majonez 🙂

 4. Karola pisze:

  Ten majonez na zdjęciu powstał z takiej ilości składników jak w przepisie? Jeśli tak , to bardzo dużo i ekonomicznie. Jakoś nigdy nie rozbiłam majonezu sama, bo myslałam, że potrzebuję na przyzwoitą ilość sosu kopy jajek i beczki oleju;) Ale jeśli wychodzi go tak dużo, to w te święta będę jadła własny!

 5. JustInka pisze:

  Tak, muszę przyznać, że nie ma lepszego majonezu, nad ten samodzielnie przygotowany!

 6. beata pisze:

  Właśnie zrobiłam majonez .Jest super .Polecam

 7. Dorota pisze:

  No dopsz… Przekonałaś mnie:)
  Dam sobie szansę na ukęcenie domowego majonezu. Oby tylko się udał, bo niestety w razie porażki szybko się zniechęcam, .
  Dam znać, jak wyszedł.

 8. Dorota pisze:

  Victoria! 🙂
  Mój pierwszy w życiu majonez już 'przegryza się’ w lodówce.
  Ręka ciut za hojna dla cukru była i sypnęła nie 'szczyptę’ a płaską łyżeczkę, więc wyszedł słodszy niż ustawa przewiduje, ale grunt ze się nie zwarzył 🙂
  Dziękuję.

  • Agata pisze:

   Gratulacje! Oswoiłaś majonez 😀 (A taki słodki możesz wrzucić w babkę majonezową, w internetach jest mnóstwo przepisów – możesz go też rozmnożyć: zrobić drugi, a ten słodki dokładać łyżka po łyżce zamiast oleju)

 9. Ola pisze:

  Mam ochotę taki zrobić, jeszcze nigdy nie próbowałam. Czy można go kręcić za pomocą miksera planetarnego na minimalnych obrotach?

 10. martyna pisze:

  Przepis super! Zastanawia mnie tylko jedno.. Dlaczego ludzie piszą w komentarzach „ważyć”.. Chyba jednak „ważyć” a „warzyć” to znacząca różnica. Ale dobra, nie czepiam się już… xD

 11. Marek pisze:

  Wszystkie składniki do wysokiego naczynia, blender na maksymalne obroty, zanurzyć do dna, włączyć i powoli do góry. Majonez gotowy w 30 sekund. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *